KOMODA (2008-2009)

NASLOV Co-modality - towards optimised integrated chains in freight transport logistics
 AKRONIMKOMODA
 NAROČNIKEvropska komisija – 7. okvirni program
 NOSILEC PROJEKTAdr. Stane BOŽIČNIK
 ČASOVNI OKVIR1. 1. 2008 – 31. 12. 2009
 KOORDINATOR PROJEKTA Instytut Logistyki i Magazynowania (Poljska)
 SODELUJOČE ORGANIZACIJEInstytut Logistyki i Magazynowania (Poljska), Politechnika Poznanska (Poljska), TIS (Portugalska), Centre for research and technology Hellas (Grčija), PTV Planung Transport Verkehr AG (Nemčija), AMRIE (Italija), University of Newcastle upon Tyne (Združeno kraljestvo), University of Turku (Finska), Mobisoft Oy (Finska), Univerza v Mariboru - Fakulteta za Gradbeništvo (Slovenija).
 POVEZAVE http://www.komodaproject.com/

Cilj projekta KOMODA je optimizacija logističnih verig preko komodalnosti ter priprava načrta s pripadajočimi akcijskimi načrti za oblikovanje integrirane evropske logistične platforme ter logistično podporo med in v različnih transportnih modalitetah. Takšna platforma mora zadovoljiti nekaterim osnovnim zahtevam: osnovana mora biti na odprtih standardih, omogočati mora prosto komunikacijo med obstoječimi aplikacijami ter omogočati integracijo obstoječih sistemov in nadaljnji razvoj. V projektu KOMODA bodo identificirane potrebe in zahteve industrije v smislu organizacije logističnih verig in tehničnih specifikacij integriranih informacijskih sistemov. Identificirane bodo priložnosti in nevarnosti prihodnje implementacije integriranih platform za e-logistiko, hkrati bodo tudi oblikovana priporočila za izkoriščanje priložnosti in zmanjševanje oz. izogibanje nevarnostim.

Za doseganje ciljev projekta KOMODA bo opravljena obsežna Delphi študija med udeleženci na področju logistike, ki jo bo dopolnila raziskava o potrebah in tehničnih zahtevah v transportu. Končni produkt projekta KOMODA bo  strukturiran in koherenten inovacijski načrt integriranega evropskega e-logističnega sistema.

Projekt KOMODA traja 24 mesecev.

Priponke:
DatotekaOpisVelikost datoteke
Prenesi to datoteko (1st KOMODA Newsletter.pdf)Newsletter 1Projektno glasilo št. 1 v angleškem jeziku890 Kb
Prenesi to datoteko (4th KOMODA Newsletter.pdf)Newsletter 4Projektno glasilo št. 4 v angleškem jeziku1331 Kb
Prenesi to datoteko (3rd KOMODA Newsletter.pdf)Newsletter 3Projektno glasilo št. 3 v angleškem jeziku801 Kb
Prenesi to datoteko (2nd KOMODA Newsletter.pdf)Newsletter 2Projektno glasilo št. 2 v angleškem jeziku775 Kb

EU projekti - aktualni

• DANOVA (2020 - 2022)

Innovative transportation services for blind and partially-sighted passengers in Danube Region

• SMACKER (2019 - 2022)

Soft measures & Actions for behavioural Change and Knowledge to Embrace peripheral and Rural areas

EU projekti - izvedeni