Raziskovalni projekti

Obvestila

Uživajte poletje, vrnemo se jeseni. Cool

TRALOTRA (2007-2009)

 NASLOV Development, diffusion and application of professional innovative Training tools in Logistics and Transport in order to improve intermodal transport
 AKRONIMTraLoTra
 NAROČNIKEvropska komisija – MEDREGIJSKI
 NOSILEC PROJEKTAdr. Stane BOŽIČNIK
 ČASOVNI OKVIR1. 1. 2007 – 31. 12. 2008
 KOORDINATOR PROJEKTA Provincia di Brescia (Italija)
 SODELUJOČE ORGANIZACIJEKLOK Kompetenzzentrum Logistik Kornwesheim (Nemčija), PARADIGMA (Avstrija), Provincia di Cremona in Provincia di Mantova (Italija), CERTET Bocconi Milano (Italija), Vrenken Transport & Economics LN Den Haag (Belgija).
 POVEZAVE http://www.tralotra.eu/
 ORGANIZIRANI DOGODKI
Delavnica "Inovativne metode izobraževanja na področju transporta in logistike" (30. 6. 2008)


Kratka obrazložitev izvajanja projekta

Namen projekta TraLoTra je vzpodbuditi in poenotiti procese izobraževanja na področju logistike in intermodalnega transporta ter tako prispevati k racionalizaciji, hitrejšemu in skladnejšemu razvoju na področju logističnih procesov v Evropi.

Prva faza projekta je namenjena analizi obstoječega stanja na področju izobraževanja iz področja logistike. Na osnovi podrobne primerjalne analize obstoječih učnih gradiv in programov v sodelujočih deželah bodo predlagane rešitve za poenotenje, izboljšanje in posodabljanje učnih vsebin. Poseben poudarek bo posvečen odpravljanju vrzeli med sodobnimi potrebami logistične prakse in obstoječimi študijskimi vsebinami.    

Cilj druge faze projekta je razviti inovativne izobraževalne instrumente, ki bodo uporabnikom omogočili uporabo mednarodno poenotenih in sprejemljivih vsebin na osnovi primerov dobrih praks.

Sistem izobraževanja je namenjen strokovnjakom v podjetjih, študentom, kakor tudi javnim uslužbencem, ki odločajo o razvoju in aplikaciji intermodalnega transporta (logistike) na regionalni in nacionalni ravni. Rezultati projekta bodo strokovni javnosti predstavljeni v  obliki spletnega portala, konferenc in delovnih srečanj.

Pričakovani in doseženi rezultati

Analiza obstoječih, javno dostopnih gradiv iz področja intermodalnega transporta v Sloveniji je pokazala, da učna gradiva pogosto zaostajajo za sodobnimi rešitvami na področju intrermodalnega transporta v svetu. Uporabnikom so na voljo le najosnovnejše informacije, potrebne za razumevanje in izvajanje intermodalnega transporta. V proučeni literaturi so preslabo opisane naslednje vsebine: stroški in koristi intermodalnega transporta, primeri dobrih praks, sistemi distribucije (t. i. “last mile solutions”), prometno-politični ukrepi (subvencije intermodalnega transporta) in okoljski vidiki uporabe intermodalnega transporta.

Rezultati so pokazali, da je izobraževanju na področju intermodalnega transporta v Sloveniji v prihodnje potrebno namentiti več pozornosti. Posebej je problematičen institucionalni okvir, saj v Sloveniji (Ministrstvo za promet) za področje intermodalnega transporta nima pristojnega organa.

EU projekti - aktualni

  • DANOVA (2020 - 2022)

    Innovative transportation services for blind and partially-sighted passengers in Danube Region
     
  • SMACKER (2019 - 2022)

    Soft measures & Actions for behavioural Change and Knowledge to Embrace peripheral and Rural areas
     

EU projekti - izvedeni

Prijava uporabnika