ION (2018-2021)

NASLOVIntegracija navigacije v zunanjem okolju in zaprtih prostorih
 AKRONIMION
 NAROČNIKMinistrstvo za izobraževanje, znanost in šport
 NOSILEC PROJEKTAINOVA IT d.o.o.
 ČASOVNI OKVIR1.10.2018 – 30. 09. 2021
 KOORDINATOR PROJEKTAINOVA IT d.o.o.
 SODELUJOČE ORGANIZACIJEAstron d.o.o. (SI)
Univerza v Mariboru, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko (SI)
Univerza v Mariboru, Fakulteta za gradbeništvo, promet in arhitekturo (SI)

POVEZAVE ion.inova.it

Cilj projekta ION je razvoj personaliziranega navigacijskega sistema nove generacije, ki bo združeval storitev usmerjanja zunaj in znotraj stavb ter bo posebej prilagojen potrebam gibalno oviranih posameznikov. To bomo dosegli z razvojem:

- programske opreme za generiranje navigacijskih map, obogatenih z natančno geometrijo ovir, pridobljeno iz heterogenih podatkov Zemeljskih opazovanj,

- novega sistema določanja položaja znotraj stavb na osnovi komunikacije z vidno svetlobo, s katero bo mogoče nadgraditi obstoječo osvetlitev v napredne navigacijske sisteme, skladne z mobilnimi napravami,

- navigacijske platforme naslednje generacije, ki bo omogočala samodejen prehod med navigacijskimi sistemi zunaj in znotraj stavb in bo pri tem upoštevala prioritete posameznika.

Za uresničitev te ambiciozne agende, ION predvideva usmerjen iterativni delovni načrt soustvarjanja rešitve, ki združuje vodilne eksperte na področjih obdelave geoprostorskih podatkov (FERI), razvoja napredne elektronike (ASTRON) in mobilnih aplikacij (INOVA) z najvplivnejšimi raziskovalci urbane mobilnosti (FGPA).

Ker je navigacija predstavlja ključno omogočitveno tehnologijo Pametnih Mest in Skupnosti, zlasti v segmentu mobilnosti, transporta in logistike, predlagani projekt neposredno naslavlja cilje tega področja S4 in pod-področja. Z osredotočenjem na odprto zasnovo pa ION prispeva tudi ključno komponento za dosego glavnega cilja Horizontalne Mreže IKT, to je integracijska platforma pametnih okolij.

Nacionalni projekti - aktualni

ION (2018-2021)

Integracija navigacije v zunanjem okolju in zaprtih prostorih

Nacionalni projekti - izvedeni