Spletni seminar "Pomen razvojnih trendov za načrtovanje regionalne logistike"

Transnacionalno usposabljanje za načrtovalce logističnih ukrepov v urbanih območjih
«POMEN RAZVOJNIH TRENDOV ZA NAČRTOVANJE REGIONALNE LOGISTIKE«

Usposabljanje bo izvedeno v obliki spletnega seminarja (webinarja) v dveh delih in bo potekalo v sklopu aktivnosti projekta SULPiTER (Sustainable Urban Logistics PlannIng To Enhance Regional freight transport). Namenjeno je krepitvi kompetenc snovalcev politik ter odločevalcev pri načrtovanju logističnih ukrepov v urbanih območjih. K udeležbi so zraven predstavnikov javne uprave vabljeni tudi ponudniki in uporabniki logističnih storitev ter raziskovalci. Predstavljeni bodo najnovejši svetovni trendi na področju proizvodnje, potrošnje, prostorskega načrtovanja, upravljanja oskrbnih verig in najnovejših tehnoloških dosežkov, ki pomembno spreminjajo obstoječe logistične procese. Cilj usposabljanja je predstaviti najnovejša spoznanja in jih v prihodnje uporabiti v procesu kreiranja logistične politike.

Spletni seminar 15. maj ob 14.00 – Potrošnja, proizvodnja in prostorsko načrtovanje*
V prvem seminarju bomo osvetlili najvplivnejše trende proizvodnje in potrošnje (3D tiskanje, razmah e-poslovanja,
delitvena ekonomija, storitve na zahtevo in globalizacije) ter prostorskega načrtovanja (širjenje logistične
infrastrukture, delovanje mrež dostavnih mest, urbani distribucijski centri).
Spletni seminar 22. maj ob 14.00 – Upravljanje oskrbnih verig ter nove tehnologije*
V drugem seminarju se bomo posvetili trendom iz področja oskrbnih verig in distribucije (sodobne oskrbne verige,
načela zelene logistike) ter trendom iz področja tehnološkega razvoja in opreme (internet stvari, čista in
energetsko učinkovita vozila).
*Seminarja bosta potekala v angleškem jeziku.

Za več informacij kontaktirajte gospo Eleonoro Tu:
eleonora.tu@regione.emilia-romagna.it, tel. +39 (0) 51 527 3246.