3. letna konferenca o študijah prometa, trgovine in storitev (ATTSS)

ATTS2014

17. in 18. novembra 2014 je na City University of Hong Kong potekala Letna konferenca o študijah prometa, trgovine in storitev. Dr. Stane Božičnik je kot predsednik sekcije o prometu in tržni logistiki, predstavil prispevek Razvojni izzivi in priložnosti NAPA luk za prometni trg Daljnega vzhoda. Sodelovanje na konferenci je plod dobrega akademskega in raziskovalnega sodelovanja med Centrom za transport (City University of Hong Kong) in Centrom za ekonomijo transporta (Univerza v Mariboru).

Dogodek je privabil uveljavljene strokovnjake, profesorje in mlade raziskovalce iz celega sveta, ki so izrazili veliko predanost razvoju in izboljšavam lokalnega, regionalnega in mednarodnega ladijskega in zračnega prometa, trgovine in financ ter inovacij in industrije.

Tema 3. ATTSS je Svet velikih podatkov transporta in tržne logistike. Na letošnjem dogodku se je zbralo 35 govornikov iz visokošolskih institucij Kanade, Hong Konga, Koreje, Kitajske, Singapura, Slovenije, Velike Britanije, ZDA ter predstavnikov OZN. Prisostvovalo je tudi 65 udeležencev iz lokalne industrije in univerz, ki so na konferenci predstavili svoje raziskovalne študije o prometu in tržni logistiki, prometu in tržnih financah in ekononomiji, trajnostnem prometu, podjetništvu in tehnologiji, trans-oceanski in transkontinentalni logistiki ter pomorskem in transportnem pravu.

Več informacij je na voljo na povezavi: http://cttfs.hk/attss2014/index.html