Raziskovalni izzivi sodelovanja med Univerzo v Mariboru in City University of Hong Kong

Tridnevni delovni obisk se je začel z uradnim sprejemom prof. dr. Johna Liu-a pri dekanu Fakultete za gradbeništvo, prof. dr. Miroslavu Premrovu, ki je podprl sodelovanje in obljubil podporo projektom, ki bodo osnovani na podlagi obiska.  Sledile so predstavitve raziskovalnega dela inštitutov in kateder Tehničnih fakultet ter potencialnih področij sodelovanja na osnovi predstavljenih inovacij in uspešno izvedenih projektov. Med predstavitvami so se že začeli nekateri resni dogovori o vzajemnem sodelovanju.

3. junija 2014 je prof. dr. Johna Liu-a sprejel tudi rektor Univerze v Mariboru, prof. dr. Danijel Rebolj, ki je sodelovanje označil kot zelo zanimivo in pomembno ter pozdravil vse potencialne projektne aktivnosti. Obisk se je nadaljeval v Ljubljani na Ministrstvu za infrastrukturo in prostor ter v ljubljanskem Tehnološkem parku s predstavitvami najinovativnejših podjetij in projektov ter s pregledom aktivnosti Regionalne razvojne agencije Ljubljanske urbane regije.

Zadnji dan obiska je bil namenjen analizi videnega potenciala v Sloveniji ter oblikovanju konkretnih predlogov za sodelovanje v prihodnosti.

Zaključimo lahko, da je bil obisk nadvse koristen in predstavlja temelj za uspešno sodelovanje med univerzama.

GALERIJA SLIK:

Priponke:
DatotekaOpisVelikost datoteke
Prenesi to datoteko (01_Bozicnik.pdf)1_Bozicnik 1127 Kb
Prenesi to datoteko (02_John Liu.pdf)2_Liu 5205 Kb
Prenesi to datoteko (03_Letnik.pdf)3_Letnik 1798 Kb
Prenesi to datoteko (04_Hanzic.pdf)4_Hanzic 1092 Kb
Prenesi to datoteko (05_Marksel.pdf)5_Marksel 1210 Kb
Prenesi to datoteko (06_Lep.pdf)6_Lep 2065 Kb
Prenesi to datoteko (07_Klemencic.pdf)7_Klemencic 1326 Kb
Prenesi to datoteko (08_Tezak.pdf)8_Tezak 832 Kb
Prenesi to datoteko (09_Zegarac.pdf)9_Zegerac 2053 Kb