CO-EFFICIENT (2013-2015)

NOSILEC PROJEKTAKatja Hanžič
 ČASOVNI OKVIR01. 01. 2013 - 30. 06. 2015
 KOORDINATOR PROJEKTA Univerza v Mariboru
 SODELUJOČE ORGANIZACIJERegionalna razvojna agencija Mura (Slovenija)
Institute for Transport and Logistics (Italija)
National Confederation of Crafts and Small and Medium
Enterprises Modena Province Association (Italija)
SATA Advanced Technology Application (Italija)
Valenciaport Foundation for Research, Promotion and Commercial Studies of the Valencian region (Španija)
CIERVAL (Španija)
AFT Regional Delegation of Rhone Alps (Francija)
Regional Development Agency of Slavonia and Baranja Ltd., (Hrvaška)
Centre for Entrepreneurship Osijek (Hrvaška)
 POVEZAVE http://coefficient-project.eu/

CO-EFFICIENt logo

Osrednja ideja projekta CO-EFFICIENT je spodbujanje inoviranja in uvajanja naprednih tehnologij za povečanje energetske učinkovitosti in rabe obnovljivih virov v poslovnih in proizvodnih procesih majhnih in srednje velikih podjetij (MSP).
MSP v primerjavi z velikimi podjetji počasneje prevzemajo nove energetsko učinkovite rešitve predvsem zaradi nezadostne komunikacije z raziskovalnim sektorjem, zaradi česar ni učinkovitega prenosa tehnologije in znanja. Z vzpostavitvijo trajnega okvirja sodelovanja na področju energetske učinkovitosti in uporabe obnovljivih virov med MSP, raziskovalnim sektorjem in drugimi zainteresiranimi skupinami v Mediteranu se bo izboljšalo medsebojno sodelovanje, ki bo vodilo do pomembnih vedenjskih in tehnoloških sprememb na področju energetske učinkovitosti poslovnih in proizvodnih procesov.
V okviru sodelovanja bosta oblikovana dva mednarodna živa laboratorija t.i. »living lab«, kjer bodo sodelovala MSP kot končni uporabniki, in raziskovalne organizacije, kot razvijalci novih rešitev za izboljšanje energetske učinkovitosti v poslovnih in proizvodnih procesih. V vsakem izmed živih laboratorijev bo izpeljano 5 lokalnih pilotnih projektov v vključenih državah.
Prvi mednarodni živi laboratorij se ukvarja z razvojem in uvajanjem eStoritev za MSP z namenom izboljšanja energetske učinkovitosti poslovnih aktivnosti na področju transporta, logistike in upravljanja dobavnih verig. Drugi mednarodni živi laboratorij se ukvarja z razvojem referenčnega okvirja energetske učinkovitosti in rabe obnovljivih virov v proizvodnji in poslovanju. Referenčni okvir bo omogočil podjetjem identifikacijo ključnih področij poslovnih in proizvodnih procesov, kjer je priporočljivo izvesti ukrepe za izboljšanje energetske učinkovitosti in uporabe obnovljivih virov.

Priponke:
DatotekaOpisVelikost datoteke
Prenesi to datoteko (Co-Efficient_newsletter01 270314.pdf)Newsletter_1Newsletter in english1427 Kb

EU projekti - aktualni

• DANOVA (2020 - 2022)

Innovative transportation services for blind and partially-sighted passengers in Danube Region

• SMACKER (2019 - 2022)

Soft measures & Actions for behavioural Change and Knowledge to Embrace peripheral and Rural areas

EU projekti - izvedeni