BESTFACT (2012-2015)

NAROČNIKEvropska komisija - 7. Okvirni program
 NOSILEC PROJEKTAdr. Stane Božičnik
 ČASOVNI OKVIR01. 01. 2012 - 31. 12. 2015
 KOORDINATOR PROJEKTA PTV - Planung Transport Verkehr AG  (DE)
 SODELUJOČE ORGANIZACIJEMarlo - MARLO AS (NO), VTT - Valtion teknillinen tutkimuskeskus (FI), EIA - European Intermodal Association (EU), Rapp - Rapp Trans AG (CH), POLIS - Promotion of Operational Links with Integrated Services (EU), NEW - University of Newcastle upon Tyne – Newrail (UK), NEA - PANTEIA (NL), VGTU - Lithuanian Intermodal Transport Technology Platform/ Vilnius Gediminas Technical University (LIT), UoW - University of Westminster (UK), ITENE - Instituto Technologico del Embalaje Transporte y Logistica (SP), ECON - Econsult Betriebsberatungsgesellschaft mbH (A), IFSTTAR - Instituts Français des Sciences et Technologies des Transports de l'Aménagement et des Réseaux (F), GRUPPO - Gruppo CLAS SRL (I), Moby - Mobycon (NL), NECL - NECL (IRE), UNI MB - University of Maribor (SI), AFT - AFT-IFTIM (FR)
 POVEZAVEwww.bestfact.net

Cilj projekta BESTFACT je razvoj, diseminacija in spodbujanje prenosa dobrih praks in inovacij na področju tovornega transporta z namenom prispevati k uresničevanju ciljev evropske transportne politike na področju konkurenčnosti in vplivov na okolje.

BESTFACT temelji na rezultatih predhodnih projektov BESTUFS, PROMIT in BESTLOG ter združuje štiri ključna medsebojno povezana področja logističnih izzivov, s katerimi so sooča Evropska unija: tovorni promet v mestih, zelena logistika, komodalnost in spodbujanje e-poslovanja na področju tovornega transporta.

V okviru projekta bo izdelana napredna metodologija za zbiranje in obdelavo primerov dobrih praks. Identificiranje in diseminacija dobrih praks bo izvedena tudi v okviru 10 delavnic in 3 konferenc, ki bodo organizirane v okviru projekta, hkrati pa bo izdana tudi publikacija. Slednja bo zajemala poleg zbranih primerov dobrih praks tudi priporočila in smernice za nadaljnje raziskave in oblikovanje politik.

EU projekti - aktualni

• DANOVA (2020 - 2022)

Innovative transportation services for blind and partially-sighted passengers in Danube Region

• SMACKER (2019 - 2022)