SUMMA (2003-2004)

NASLOV SUstainable Mobility, policy, Measures, and Assesment of sustainable transport development
AKRONIMSUMMA
NAROČNIKEvropska komisija
NOSILEC PROJEKTAmag. Stane BOŽIČNIK
ČASOVNI OKVIR2003 - 2004
KOORDINATOR PROJEKTA RAND Europe (Nizozemska)
SODELUJOČE ORGANIZACIJEEconcept AG (Netherlands), Transport & Mobility Leuven (Belgium), Econcept AG (Switzerland), Synergo, Planning and Project Management (Switzerland), SUDOP PRAHA a.s.(Czech Republic), Kessel & Partner (Germany), IER - University of Stuttgart (Germany), Gaia Group (Finland), University of Maribor (Slovenia)
POVEZAVE http://www.summa-eu.org/

O PROJEKTU

Cilj projekta SUMMA je bil operacionalizirati trajnostno mobilnost in transport ter oceniti učinke političnih ukrepov na trajnostni razvoj iz ekonomskega, okoljskega in socialnega vidika. Projekt SUMMA je pomagal ustvarjalcem politike izdelati efektivno in zmogljivo transportno politiko, ki bi zadovoljila potrebo po mobilnosti, hkrati pa zmanjšala škodljive vplive transporta na dostopno raven.

EU projekti - aktualni

• DANOVA (2020 - 2022)

Innovative transportation services for blind and partially-sighted passengers in Danube Region

• SMACKER (2019 - 2022)