MELINDA (2018 - 2021)

NAROČNIK Evropska komisija – Interreg Območje Alp
 NOSILEC PROJEKTA izr. prof. dr. Stane Božičnik
 ČASOVNI OKVIR 17. 4. 2018 – 16. 4. 2021
 KOORDINATOR PROJEKTA Insiel S.p.A. (IT)
 SODELUJOČE ORGANIZACIJE e-Zavod (SI)
 Mestna občina Maribor (SI)
 Univerza v Mariboru (SI)
 B.A.U.M. Consult GmbH München (DE)
 Auvergne Rhône-Alpes Énergie-Environnement (FR)
 Fachhochschule Vorarlberg GmbH (AT)
 Università degli Studi di Milano-Bicocca (IT)
 AustriaTech (AT)
 UTI del Noncello (IT)
 Stadt Leutkirch (DE)
 POVEZAVE

Mestna, primestna in transnacionalna mobilnost v alpskem prostoru prepogosto temelji na transportnih sredstvih, ki povzročajo znatne količine emisij. Ob tem je premalo razumevanja povpraševanja uporabnikov mobilnostnih storitev in njihovega vključevanja pri oblikovanju ukrepov za spodbujanje trajnostne mobilnosti. Področje Alp je posebno občutljivo in kot takšno potrebuje uvajanje alternativnih, inovativnih in predvsem okoljsko sprejemljivih načinov mobilnosti ob hkratnem vključevanju uporabnikov v oblikovanje rešitev.

Projekt MELINDA deluje v smeri vključevanja neinstitucionalno organiziranega uporabnika javnega prometa v soodločanje in k odpiranju procesov vključevanja uporabnikov v oblikovanje rešitev mobilnosti v občinah. Razvit bo multidisciplinarni participativni sistem odločanja za podporo pri razumevanju in oblikovanju trajnostnih storitev na področju mobilnosti. Ob hkratnem upoštevanju spremenjenih vedenjskih vzorcev in potreb sodobnega občana bo projekt vpeljal monitoring v realnem času, razvijal sodobne transportne storitve ter vključeval končnega uporabnika v soodločanje na podlagi načela trajnostnega razvoja.

Priponke:
DatotekaOpisVelikost datoteke