AlpInnoCT (2016 - 2019)

NAROČNIKEvropska komisija – Interreg Območje Alp
 NOSILEC PROJEKTAizr. prof. dr. Stane Božičnik
 ČASOVNI OKVIR1. 11. 2016 – 31. 10.2019
 KOORDINATOR PROJEKTA Supreme Building Authority part of the Bavarian State Ministry of the Interior, Building and Transport (DE)
 SODELUJOČE ORGANIZACIJEBayernhafen GmbH & Co. KG (DE)
Eberl International Forwarding Agency GmbH & Co. KG (DE)
TX Logistics AG (DE)
Regional Government of Carinthia (AT)
Austrian Federal Ministry for Transport, Innovation and Technology (AT)
CIPRA International Lab GmbH (AT)
Trieste Port Authority (IT)
Autonomous Region of Friuli Venezia Giulia (IT)
Conzorzio ZAI Interporto Quadrante Europa (IT)
Regional Union of the Chambers of Commerce of Veneto – Eurosportello (IT)
European Academy of Bolzano (IT)
Univerza v Mariboru (SI)
Prometni institut Ljubljana (SI)
Alpine Initiative (CH
 POVEZAVE  http://www.alpine-space.eu/projects/alpinnoct/en/home

logo AlpInnoCTV projektu AlpInnoCT si prizadevamo razviti inovativne modele spodbujanja kombiniranega transporta (cesta + železnica) v področju Alp, da bi zmanjšali negativne vplive rasti obsega tovornega prometa skozi občutljiv alpski prostor. V projektu bomo identificirali inovativne rešitve, z uporabo katerih lahko izboljšamo produktivnost in učinkovitost kombiniranega transporta, povečamo njegov obseg ter zmanjšamo okoljske vplive cestnega tovornega transporta.

V okviru projekta AlpInnoCT bo:

• opravljena poglobljena analiza procesov kombiniranega transporta na dveh pilotnih prometnih koridorjih za optimizacijo ključnih dejavnosti iz aspekta vseh udeležencev v transportni verigi - prevoznih sredstev, časa, voznih redov, prometne infrastrukture in obsega prometa;
  • izvedena analiza trendov v industrijskih procesih kot podlaga za razvoj inovativne, prilagodljive in tržno usmerjene storitve kombiniranega transporta v alpskem prostoru;
  • razvit koncept modela optimiziranega procesa kombiniranega transporta, v katerega bodo vgrajeni trendi razvoja industrijskih procesov s poudarkom na večji učinkovitosti in zmanjšanju emisij CO2;
  • ustvarjena baza znanja o kombiniranem transportu in proizvodnih procesih namenjena različnim ciljnim skupinam in uporabnikom;
  • skozi pilotne aktivnosti izvedeno vrednotenje razvitega koncepta modela kombiniranega transporta in podanih ukrepov.

Projekt AlpinnoCT prinaša okrepljeno sodelovanje med interesnimi skupinami znotraj procesa kombiniranega transporta in večjo dostopnost kombiniranega transporta kot nizko-ogljičnega transporta. Projekt prispeva k trajnostnemu razvoju prometnega sistema, večji in boljši dostopnosti kombiniranega transporta ter spodbujanju uporabe nizko-ogljičnega transporta v tovornem prometu.

Finančne informacije o projektu:

ESRR sofinanciranje  € 2.548.531,13
Lastni prispevek ESRR partnerjev
 € 449.740,80
Lastni prispevek drugih partnerjev
 € 90.000,00
Celoten budget projekta
 € 3.088.271,93

ESRR: Evropski Sklad za Regionalni Razvoj (sredstva zagotavlja EU)

Priponke:
DatotekaOpisVelikost datoteke